PERMANENTNI MAKE UP

Permanentní make-up - je označení kosmetické metody líčení , při které se implantují přírodní barviva do horní vrstvy pokožky - epidermu, elektrickým pigmentovacím přístrojem. V praxi je metoda nazývána povrchovou kosmetickou tetováží. Barvy udrží intenzitu 2 až 5 let. Svými nespornými výhodami znamená PM v dnešní moderní době revoluci v líčení.

Povrchová pigmentace se provádí šetrně v místech především v obočí, na očních víčkách a na rtech při místním znecitlivění kvalitními povrchovými anestetiky, které téměř eliminují bolestivost výkonu. S přirozenou obnovou kožních buněk se pigment během let postupně vytrácí. Pigmentaci lze kdykoliv obnovovat! 

Výhody permanentního make-upu:

 • je vhodný pro ženy, které jsou alergické na líčidla nebo pro ty, co nosí brýle a líčení je pro ně obtížné
 • PM ocení ženy, které se nerady líčí nebo se jim to nedaří
 • u žen středního věku odpadává rozmazávání rtěnky do vrásek
 • zkoordinuje drobné kosmetické nedostatky
 • budete neustále upravená, (zvýrazní přednosti Vašeho obličeje)
 • dekorativní kosmetikou můžete měnit barevné odstíny PM podle potřeby

Před každým zákrokem provádím odbornou konzultaci, při které se klientka dozví všechny potřebné informace. Také se pečlivě posoudí vhodnost tvaru a barvy PM.

 

Obočí

Chybějící část obočí se dá doplnit tak, že působí naprosto přirozeně. Hustotu, šířku či tvar obočí je možné vymodelovat zcela nově lehkým stínováním. Jednotlivé chloupky lze vykreslit velmi věrně podle původní barvy obočí a ve směru růstu.

Oční linky

Linky se provádějí na horním i spodním víčku. Linku můžeme aplikovat na každý tvar oka. Záleží na provedení. Je možná i nenápadná pigmentace pouze v řasách. 

Rty

Rty je možné zvýraznit a oživit konturou nebo vystínováním .Vystínování si lze představit jako konturu, kterou lehce rozetřem směrem do středu rtu a tím vytvoříme přirozenější a méně nápadný vzhled.Díky PM můžeme korigovat i tvar velikost a samozřejmě barvu rtů.

Například optické zvětšení rtů se provádí zároveň s technikou stínování. Vytvořená kontura je v tomto případě nad hranicí vlastního rtu a stínováním se zamezí prosvítání světlé pokožky mezi novou a původní konturou. Také je možné vymodelovat nebo změnit tzv. srdíčko na horním rtem, nebo vyrovnat asimetrii. Barva se zpravidla volí podle barvy pokožky a celkového typu obličeje, často o 1 až 3 odstíny tmavší, nebo podle přání klientky. 

Jaký je náš postup při aplikaci permanentního make-upu:

 • nejdříve bychom rádi znali Vaši představu o požadované změně a důležité jsou také informace o Vašem zdravotním stavu
 • poté spolu probereme možnosti a namodelujeme (předkreslíme), jak bude výsledná úprava obličeje vypadat
 • jakmile vybereme odstín i tvar obočí, očních linek či rtů, můžeme začít s úpravou.
 • i v průběhu samotné aplikace permanentního make-upu s Vámi budeme neustále konzultovat zvolený tvar i barvu.
 • po aplikaci vám dáme cenné rady, jak o svůj PM se mate starat.

Technika kresby permanentním make-upem může být až vlasově jemná při vykreslování jednotlivých chloupků obočí. Taková kresba není běžnými líčidly možná. Výsledkem aplikace permanentního make-upu musí být přirozené kontury, které podtrhnou pěkné rysy v obličeji a skryjí jeho nedostatky.

Pigmenty, které používáme, jsou hypoalergenní mikropigmenty minerálního původu. Mezi jejich vynikající vlastnosti patří hlavně vysoká kvalita, barevná stálost a zdravotní nezávadnost. 

DOPORUCENI !!!Celkový úkon většinou vyžaduje dvě aplikace v rozmezí 28-30 dní

Výhoda tohoto postupu spočívá v tom, že po době od prvního sezení zjistíme, jak pokožka reaguje na aplikovaný pigment a na základě toho můžeme dále změnit odstín, tvar, barvu ztmavit nebo také zesvětlit.  Zákroky jsou minimálně bolestivé vzhledem k používání speciálních anestetik.