Ultrazvukové čištění obličeje

 Ultrazvukové čištění je pohodlná a bezbolestná procedura, která náleží k metodám přístrojové kosmetologie.

Základem této procedury je působení vysokofrekvenčních ultrazvukových vln, které rozšiřují póry a odstraňují znečištění. Ultrazvukové čištění obličeje je nezbytné pro pokožku, která je náchylná ke kuperóze – narušení mikrocirkulace krve. Tato metoda vylučuje mechanické působení a netraumatizuje krevní cévy.

Ultrazvukové čištění obličeje má viditelný liftingový efekt. Díky vlivu kmitání vln dostává kůže mikromasáž na buněčné úrovni, obohacuje se kyslíkem a živinami.

Ultrazvukové čištění obličeje je výborná procedura působící proti komedonům, akné a hlubokým tukovým pupínkům. Kolébání vln má příznivý účinek na tlumenou a vadnoucí pokožku, zlepšuje krevní oběh a turgor (vnitřní napětí kožních buněk), zpomaluje proces stárnutí, vyhlazuje drobné vrásky.

Procedura začíná odstraněním make-upu a nanesením gelu pro rozšíření pórů. Další krok – proces čištění obličeje. Výsledek obvykle není viditelný hned, ale až za 1-2 dny po proceduře. Pokožka se stává hladkou, dobře hydratovanou a bez vizuálních vad.

Délka trvání procedury je 15-20 minut. Léčebný kůra se skládá z 8-10 ošetření, které je možné opakovat každých 6 měsíců.

Po čištění ultrazvukem je nutné používat hydratační krém  dvakrát denně – ráno a večer.

Tato procedura nemá žádné vedlejší účinky. Je vhodná na obličej, krk a dekolt, doporučuje se v každém věku. Mezi kontraindikace patří: zánětlivá onemocnění, těhotenství ve II. trimestru.